Zapraszamy do naszego katalogu. Dodatkowo jeśli są Państwo zainteresowani jakimś szczególnym okazem roślin lub mają Państwo dodatkowe pytania dotyczące oferty bardzo prosimy o kontakt telefoniczni lub meilowy. Oferujemy możliwość sprowadzenia danych roślin na Państwa życznie w konkurencyjnych cenach.


1. Drzewa i krzewy iglaste
Drzewa i krzewy iglaste to bardzo rozległa grupa roślin. Obejmuje około 600 gatunków roślin. Występują w bardzo dużej ilości kształtów i barw, a ponadto zaskakują dużymi różnicami w obrębie gatunku. Jest to ciekawa i bardzo zmienna grupa roślin ozdobnych. Czytaj więcej... >>


Drzewa i krzewy iglaste to bardzo rozległa grupa roślin. Obejmuje około 600 gatunków roślin. Występują w bardzo dużej ilości kształtów i barw, a ponadto zaskakują dużymi różnicami w obrębie gatunku. Jest to ciekawa i bardzo zmienna grupa roślin ozdobnych.

Występują w nich rośliny miniaturowe o wysokościach do 1 m np. świerk pospolity ( Picea abies) NIDIFORMIS o wysokości do 0,4m i szerokości 1m, świerk czarny ( Picea mariana) NANA o wys. 0,3m i szerokości 0,8m, jak i potężne drzewa o wysokościach pow. 10- 15 m np. świerk kłujący syn. Srebrny (Picea pungens f. Glauca), bardzo ciekawa odmiana sosny , sosna zółta (Pinus ponderosa ) o wysokości około 10 m. Z uwagi na dużą różnorodność rośliny te stają się przedmiotem pasji kolekcjonerskiej.

Rośliny te są bardzo szeroko wykorzystywane w róznych formach przestrzennych we wszystkich typach ogrodów. Formy miniaturowe wykorzystujemy w uzupełnieniach wrzosowisk, a także jako do upraw w pojemnikach. Jałowce ( juniperus) można wykorzystać jako rośliny okrywowe, sadzone są na skarpach i zboczach. Z cisów (taxus), żywotników (thuja), modrzewi (larix) możemy tworzyć szpalery, żywopłoty.Z uwagi że większość tych roślin jest zimnozielona, są one elementem ożywiającym zimowy krajobraz. Występują też iglaki zrzucające igły na zimę.

Dysponując taką różnorodnością roślin możemy wybrać rośliny dostosowane do danych warunków siedliskowych, uwzględniając rodzaj gleby jak i zacieniowanie działki. Sosny ( pinus), jałowce (juniperus) nadają się na gleby lekkie, suche, piaszczyste, natomiast metasekwoje ( metasequoia), cyprysiki (chamaecyparis) wymagają gleb żyznych i wilgotnych. Do roślin cieniolubnych możemy zaliczyć cisy( taxus), choiny kanadyjskie ( tsuga canadensis). Rosliny iglaste są stosunkowo łatwe w uprawach, powinny byś sadzone z bryłą ziemi z pojemników lub w kopane z gruntu w tzw. Balotach. Sadzonki z donic moga być sadzone przez cały sezon, natomiast najlepszym okresem zaszenia roślin w balotach jest jesień. Zdążą one już się przyjąć przed zimą i tym samym lepiej zniosą ryzyko przesuszenia w w przypadku suchej wiosny i lata. Należy również pamiętać aby rośliny wrażliwe na mróz, sadzić w miejscach osłoniętych lub zabezpieczyć je przed suchymi, mroźnymi wiatrami. Nie wymagają systematycznej ochrony chemicznej, poza świerkami karłowatymi i conicami które często są atakowane przez przędziorki.
Rośliny iglaste co pewien czas zrzucają, wymieniają stare igliwie i jest to zjawisko naturalne.

Idź do góry >>   Zamknij
 
2. Drzewa liściaste
Drzewa liściaste mają duże znaczenie w życiu i gospodarce człowieka. Sadzono je od zawsze i wszędzie. Dawały schronienie przed słońcem i wiatrem. Są to drzewa długowieczne, niektóre rosną nawet kilkaset lat i osiągaja wielkie rozmiary np. dąb szypułkowy ( Quercus robur) o wys. Czytaj więcej... >>


Drzewa liściaste mają duże znaczenie w życiu i gospodarce człowieka. Sadzono je od zawsze i wszędzie. Dawały schronienie przed słońcem i wiatrem. Są to drzewa długowieczne, niektóre rosną nawet kilkaset lat i osiągaja wielkie rozmiary np. dąb szypułkowy ( Quercus robur) o wys. Do 40 m i 15-20 m szerokosci. Znaczenie drzew liściastych wzrosło jeszcze bardziej we współczesnych uprzemysłowinych czasach. Drzewa stają się namiastką natury zniszczonej przez człowieka. Drzewa liściaste tworzą bardzo różnorodną grupę w której znajdują się rośliny o dekoracyjnych owocach np. jabłoń "rajska" Eleyi (Malus Eleyi), barwnych liściach np. klon jesionoliostny Flamingo ( Acer negundo Flamingo) , wspaniałych kwiatach np. magnolia japońska ( Magnolia kobus) . Do zestawień kompozycyjnych wykorzystujemy drzewa o koronach kulistych np surmia bignoniowa Nana ( Catalpa bignonioides Nana), kolumnowych np grab pospolity Fastigiata ( Carpinus betulus Fastigiata ) oraz zwisających np brzoza brodawkowa Youngi (Betula pendula Youngi ). Drzewa liściaste to nie tylko olbrzymy, to także odmiany wolnorosnące, osiągające niewielkie rozmiary które możemy wykorzystać w naszych ogrodach.

Nasadzenia prowadzimy pojedyńczo ( tworzą piękną regularną koronę charakterystyczną dla danego gatunku), grupow lub w formie żywopłotów , szpalerów. Drzewka sadzimy w odpowiedniej rozstawie w zależności od ich siły wzrostu, około 10 cm głębiej niż rosły do tej pory ( pojemniki, baloty), obsypując je żyzną ziemią. Należy pamiętać o zapezpieczniu nowo posadzonych drzew przed wiatrami, oraz na bieżąco sprawdzamy wilgotnośc gleby. Sadząc nowe drzewo musimy pamiętać o jego rozmiarach jakie osiągnie w przyszłości. Z reguły nawozimy raz w roku – wiosną .

Ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym jest cięcie drzew. Zaczynamy przycinać zaraz po posadzeniu i kontynuujemy przez kilka lat. Cięcia pielęgnacyjne wykonujemy zimą i wczesną wiosną. Co roku wykonujemy także cięcia sanitarne usuwając suche i połamane konary. Przez cięcia i odpowiednie formowanie możemy tworzyć sztuczne korony jak szpaler, parasol. Doskonałymi drzewami do formowania są min. platan ( Platanus x hispanica), lipa ( Tilia x europaea), buk, (Fagus sylvatica) grab ( Carpinus betulus ), klon polny ( Acer campestre). Formowanie koron drzew wymaga w początkowym okresie rusztów, oraz dużych umiejętności i stałej pielęgnacji. Za to uzyskamy niepowtarzalne efekty Drzewa liściaste mają duże znaczenie w życiu i gospodarce człowieka. Sadzono je od zawsze i wszędzie. Dawały schronienie przed słońcem i wiatrem. Są to drzewa długowieczne, niektóre rosną nawet kilkaset lat i osiągaja wielkie rozmiary np. dąb szypułkowy ( Quercus robur) o wys. Do 40 m i 15-20 m szerokosci. Znaczenie drzew liściastych wzrosło jeszcze bardziej we współczesnych uprzemysłowinych czasach. Drzewa stają się namiastka natury zniszczonej przez człowieka. Drzewa liściaste tworzą bardzo różnorodną grupę w której znajdują się rośliny o dekoracyjnych owocach np. jabłoń "rajska" Eleyi (Malus Eleyi), barwnych liściach np. klon jesionoliostny Flamingo ( Acer negundo Flamingo) , wspaniałych kwiatach np. magnolia japońska ( Magnolia kobus) . Do zestawień kompozycyjnych wykorzystujemy drzewa o koronach kulistych np surmia bignoniowa Nana ( Catalpa bignonioides Nana), kolumnowych np grab pospolity Fastigiata ( Carpinus betulus Fastigiata ) oraz zwisających np brzoza brodawkowa Youngi (Betula pendula Youngi ). Drzewa liściaste to nie tylko olbrzymy, to także odmiany wolnorosnące, osiągające niewielkie rozmiary które możemy wykorzystać w naszych ogrodach.

Nasadzenia prowadzimy pojedyńczo ( tworzą piękną regularną koronę charakterystyczną dla danego gatunku), grupow lub w formie żywopłotów , szpalerów. Drzewka sadzimy w odpowiedniej rozstawie w zależności od ich siły wzrostu, około 10 cm głębiej niż rosły do tej pory ( pojemniki, baloty), obsypując je żyzną ziemią. Należy pamiętać o zapezpieczniu nowo posadzonych drzew przed wiatrami, oraz na bieżąco sprawdzamy wilgotnośc gleby. Sadząc nowe drzewo musimy pamiętać o jego rozmiarach jakie osiągnie w przyszłości. Z reguły nawozimy raz w roku – wiosną .

Ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym jest cięcie drzew. Zaczynamy przycinać zaraz po posadzeniu i kontynuujemy przez kilka lat. Cięcia pielęgnacyjne wykonujemy zimą i wczesną wiosną. Co roku wykonujemy także cięcia sanitarne usuwając suche i połamane konary. Przez cięcia i odpowiednie formowanie możemy tworzyć sztuczne korony jak szpaler, parasol. Doskonałymi drzewami do formowania są min. platan ( Platanus x hispanica), lipa ( Tilia x europaea), buk, (Fagus sylvatica) grab ( Carpinus betulus ), klon polny ( Acer campestre). Formowanie koron drzew wymaga w początkowym okresie rusztów, oraz dużych umiejętności i stałej pielęgnacji. Za to uzyskamy niepowtarzalne efekty.

Idź do góry >>   Zamknij
 
3. Krzewy liściaste
Rośliny o zdrewniałych pędach, wyrastających po kilka z jednego miejsca przy powierzhni ziemi zwiemy krzewami. Jest to grupa roslin bardzo zróżnicowana, o duzej różnorodności form pokrojowych, kolorów, kształtów liści, kwiatów ozdobnych, owoców i pędów. Czytaj więcej... >>


Rośliny o zdrewniałych pędach, wyrastających po kilka z jednego miejsca przy powierzhni ziemi zwiemy krzewami. Jest to grupa roslin bardzo zróżnicowana, o duzej różnorodności form pokrojowych, kolorów, kształtów liści, kwiatów ozdobnych, owoców i pędów.Przyjmują rozmiary od małego drzewka do tworzących niskie kobierce. Przy tak dużej różnorodności każdy znajdzie do swojego ogrodu odpowiednie krzewy.

Krzewy mają zastosoawnie różnorodne. Sadzone są pojedyńczo, w grupach, jako rośliny tworzące żywopłoty, szpalery oraz jako rośliny okrywowe. Występują na stanowiskach suchych, podmokłych, słonecznych, cienistych i na róznych ukształtowaniach terenu.Krzewy liściaste wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Sadzimy je w rozstawie odpowiedniej do siły wzrostu, do odpowiednio przygotowanego dołka wypełnionego żyzną glebą. Niezbędnym zabiegiem jest cięcie krzewów. Najczęściej wiosną dokonujemy cięcia sanitarnego, usuwając uszkodzone, martwe, porażone chorobami pędy oraz zeszłoroczne kwiatostany. Zasada ta dotyczy wszystkich krzewów.

Mocne cięcia zimowe i wczesnowiosenne wykonujemy na krzewach kwitnących na nowo wyrosłych pędach takich jak pięciorniki, tamaryszki, żylistki i nne. Natomiast na krzewach kwitnących na zeszłorocznych pędach cięcie wykonujemy po przekwitnieciu. Dotyczy to takich krzewów jak forsycje, porzeczki , krzewuszki, jaśminowce. Cięcia pielęgnacyjne, regulacyjne utrzymujące pokrój danego krzewu można wykonywać w ciągu całego okresu wegetacyjnego. Celem tego cięcia jest pozostawienie właściwie rozmieszczonych pedów, oraz ich wzmocnienie i rozgałęzienie. Co kilka lat wykonujemy bardzo mocne cięcia prześwietlające i odmładzające krzewy. Krzewy zimnozielone przycina się dopiero z końcem wiosny, usuwając jedynie uszkodzenia mrozowe. Wykonujemy to bardzo delikatnie, gdyż te krzewy w zasadzie nie wymagają cięcia. Osobnym zagadnieniem jest pielęgnacja krzewów szczepionych. W ciągu całego okresu wegetacyjnego usuwamy "dzikie" pędy wyrastające z podkładek, które mogą spowodować zahamowanie wzrostu odmiany szlachetnej, a nawet jej obumarcie. Pędy takie usuwa się tuż przy samej szyjce korzeniowej lub na pniu, tak aby nie pozostawić krótkich odcinków, które powodują wyrastanie coraz to nowych odrostów. Szczególną uwagę musimy tu zwrócić na karaganę syberyjską, migdałka i leszczynę.

Idź do góry >>   Zamknij
 
4. Drzewka i krzewy owocowe
Rośliny sadownicze obejmują różnorodną grupę roślin, drzewa, krzewy, pnącza i rośliny zielone. Jabłonie, grusze, śliwy, wiśnie to drzewa mało zawodne, rosną w każdym- miejscu Polski i są najczęściej uprawiane. Czereśnie, brzoskwinie, morele, orzechy włoskie są bardziej wrażliwe na mróz, ale jeżeli wybierzemy odmiany wytrzymałe na mróz i na podkładkach silnie rosnących, to poadzą sobie prawie w każdych warunkach. Czytaj więcej... >>


Rośliny sadownicze obejmują różnorodną grupę roślin, drzewa, krzewy, pnącza i rośliny zielone. Jabłonie, grusze, śliwy, wiśnie to drzewa mało zawodne, rosną w każdym- miejscu Polski i są najczęściej uprawiane. Czereśnie, brzoskwinie, morele, orzechy włoskie są bardziej wrażliwe na mróz, ale jeżeli wybierzemy odmiany wytrzymałe na mróz i na podkładkach silnie rosnących, to poadzą sobie prawie w każdych warunkach. Z podkładek silnie rosnących do rozmnażania wykorzystuje się siewki antonówki dla jabłoni, siewki gruszy kaukaskiej dla grusz, siewki czersśni ptasiej dla czereśni. Drzewa na podkładkach silnie rosnących, niezależnie od gatunku, powinny trafiać na gleby słabsze, natomiast na podkładkach słabo rosnących na gleby żyzne.

Sadzenie drzew i krzewów owocowych wykonuje się jesienią i wczesną wiosną. Posadzone jesienią jeżeli bedą temperatury wyższe niż 5 stopni, wytworzą już zalążki korzeni, dzięki czemu bedą miały lepszy start wiosną. Gleba do której wysadzamy, powinna być odpowiednio przygotowana, odchwaszczona, wzbogacona w składniki pokarmowe i doprowadzona do odpowiedniej dla danej rośliny kwasowości. Drzewa owocowe sadzimy w dołki o wymiarach około 0,5x0,5x0,3 m. Nadnie usypujemy z ziemi próchnicznej kopczyk, na którym rozkładamy przycięte, zwilżone wodą korzenie. Następnie zasypujemy dołek, lekko udeptujemy ziemie i podlewamy. Przed nastaniem pierwszych mrozów wokół świeżo posadzonego drzewka usypujemy kopczyk wokół pnia, aby zabezpieczyć najwyżej położne korzenie i nasadę pnia przed niskimi temperaturami. Podobnie sadzimy krzewy owocowe.

Przed ruszeniem wegetacji, wczesną wiosną wykonujemy cięcie formujące. Krzewy przycinamy bardzo krótko dwa, trzy oczka nad ziemią, aby wyrosły silne i mocne pędy. Drzewka bez rozgałęzień przycinamy 20 cm poniżej planowanych konarów, natomiast przy rozgałęzionych, usuwamy najniższe pędy boczne, pozostałe i przewodnik skracamy. Ważnym elementem jest formowanie korony, i uzyskanie szerokich kątów pomiędzy przewodnikiem i pędami bocznymi. Pędy boczne odpowiednio odginamy, mocując do innych pędów lub do kołków wbitych w ziemię.

Osobnym zagadnieniem jest ochrona chemiczna przed chorobami i przede wszystkim mszycami. Pojawiją się na młodych drzewkach i krzewach, powodując zahamowanie wzrostu, zniekształcenia liści i pędów. Podobnym zagrożeniem są też szkodniki zjadające liście.

Posadzone drzewka i krzewy już na starcie musimy zasilać nawozami. Mogą to być nawozy mineralne lub organiczne. Pierwszą dawkę dajemy w maju, drugą w połowie czerwca. Bardzo dobrze na wzrost drzewek i krzewów zwłaszcza na glebach lekkich, sprzyja sciółkowanie obornikiem lub kompostem.

Idź do góry >>   Zamknij
 
5. Rośliny wrzosowate
Bardzo zróżnicowaną i bogatą grupą roslin są rośliny wrzosowate. Zaliczamy tu krzewinki jak i ogrodową arystokrację – rododendrony. Są malownicze i ożywiają każdy ogród. Występują na otwartych nasłonecznionych powierzchniach, ogrodach skalnych, półcienistych miejscach. Czytaj więcej... >>


Bardzo zróżnicowaną i bogatą grupą roslin są rośliny wrzosowate. Zaliczamy tu krzewinki jak i ogrodową arystokrację – rododendrony. Są malownicze i ożywiają każdy ogród. Występują na otwartych nasłonecznionych powierzchniach, ogrodach skalnych, półcienistych miejscach. Najlepiej prezentują się posadzone w grupach. Mają specyficzne wymagania, uwielbiają gleby kwaśne, przepuszczalne, pokryte ściółką organiczną która chroni ich płytki system korzeniowy przed wysychaniem, mrozem, chwastami.

Rododendrony czyli azalie i drobnolistne różaneczniki wymagają stanowisk słonecznych i półcienistych, natomiast azalie japońskie wymagają półcienia i miejsc wilgotnych. Silnie rosnące różaneczniki zimnozielone, najlepiej czują się w półcieniu drzew o głębokim systemie korzeniwym; sosen, jodeł, dębów. Wrzosy, wrzośce i niskie krzewinki lubią miejsa słoneczne i niezbyt mokre. Moża je posadzić nawet na blebach jałowych i lekkich. Kwitną od lipca do października, tworząc w ogrodzie wielobarwny dywan. Pozostałe wrzosowe wymagają już większej wilgotności gleb, gatunki zimnozielone potrzebują miejsc zacisznych, półcienistych.

Bardzo duża ilość barw, różny termin kwitnienia, duże różnice we wzroście, pozwlają łączyć rośliny wrzosowe w kompozycje nawet w obrębie tej samej grupy. Najczęściej sadzone są pod drzewami iglastymi, które zapeniają im dobre tło, korzystne sąsiedztwo, oraz ściółkowanie gleby.

Uzupełnieniem roślin wrzosowatcy mogą być trawy ozdobne, kwiaty cebulowe, funkie, paprocie, zawilce. Nie powinno też zabraknąć borówki brusznicy, żurawiny, borówki wysokiej. Wydłużają one okres kwitnienia, wnoszą inne formy kwiatów, barwne ulistnienie i ozdobne owoce.

Idź do góry >>   Zamknij
 
6. Pnącza
Pnącza – rośliny wspinające się po podporach przy pomocy pędów, wąsów czepnych, liści. Niektóre z nich wymagają podpór, niektóre pną się po murach, ścianach przytrzymując się korzeniami przybyszowymi np. bluszcz, milin, przywarka, hortensja pnąca), lub za pomocą wąsów winobluszcz). Wspinją sie na wysokośc do 20 m. Poprzez dostosowanie sie do kształtu podpór, stwarzają osłony od wiatru, kurzu, słońca. Czytaj więcej... >>


Pnącza – rośliny wspinające się po podporach przy pomocy pędów, wąsów czepnych, liści. Niektóre z nich wymagają podpór, niektóre pną się po murach, ścianach przytrzymując się korzeniami przybyszowymi np. bluszcz, milin, przywarka, hortensja pnąca), lub za pomocą wąsów winobluszcz). Wspinją sie na wysokośc do 20 m. Poprzez dostosowanie sie do kształtu podpór, stwarzają osłony od wiatru, kurzu, słońca. Silny wzrost i dekoracyjność sprawiają że pnącza odgrywają znaczną rolę w ogrodzie. Zajmują mało miejsca a przy tym są efektywne.

Większość pnączy nie ma szczególnych wymagań co do warunków siedliskowych, ale niezbyt lubią gleby bardzo suche i ubogie w składniki pokarmowe. Niektóre gatunki preferują stanowiska ciepłe, osłonięte od wiatrów i słoneczne np. glicynie, miliny. Na stanowiskach półcienistych najlepiej się czują wiciokrzewy, natomiast stanowiska cieniste i półcieniste preferują bluszcze, hortensja pnąca. Pnącza sadzimy około 50 cm od podstawy drzew, murów, do dołu o wymiarach około 0,5x0,5x0,5 m, wypełninego żyzną glebą.

Pielęgnacja polega na podlewaniu, nawożeniu oraz ochronie przed chorobami i szkodnikami. Do pielęgnacji zaliczamy również cięcia, które powodują rozgałęzienia pnączy, obfitsze kwitnienie ( glicynia, powojniki)czy owocowanie (aktinidia – mini kiwi). Cięcia wykonujemy w lutym i marcu. Latem usuwa się nadmierne zagęszczenie pędów, pędy boczne rozprowadzamy na boki i mocujemy do podpór. Glicynie rosną swobodnie przez około 2-3 lata. Cięcie podstawowe wykonuje się latem, przycinając większość pędów nad 4 liściem. Wczesną wiosną usuwa się pędy obumarłe, bardzo cienkie, a na bocznych pozostawia się tylko kilka pąków. Aby zmusić glicynię do kwitnięcia, przycinamy korzenie w lutym, marcu.

Pnącza wykorzystujemy aby przykryć:

     • - ściany budynków, łuki, bramki, kraty, altany, pergole.
      - podstawy drzew i silnych krzewów
      - ogrodzenia
      - wykorzystać jako rośliny okrywowe.

     • Idź do góry >>   Zamknij
 
7. Róże
Róże znane są miłośnikom roslin od setek lat. Sadzono je w ogrodach królewskich, przy świątyniach, nadawano im najpiękniejsze imiona. Nazywana jest "królową ogrodu". Istnieją w tysiącach odmian, urzekają barwami, kształtem kwiatów, formą i zapachem. Róże rośliny szlachetne odwdzięczają sie swym pięknem tym, którzy o nie dbają. Czytaj więcej... >>


Róże znane są miłośnikom roslin od setek lat. Sadzono je w ogrodach królewskich, przy świątyniach, nadawano im najpiękniejsze imiona. Nazywana jest "królową ogrodu". Istnieją w tysiącach odmian, urzekają barwami, kształtem kwiatów, formą i zapachem. Róże rośliny szlachetne odwdzięczają sie swym pięknem tym, którzy o nie dbają.

Róże dzielimy na pięć grup ze względu na charakter wzrostu i zastosowanie:

 • Róże wielkokwiatowe, najchętniej kupowane do ogrodu. Kwiaty róż wielkokwiatowych są duże, pełne, o ładnej budowie pąka, osadzone pojedyńczo na pędzie. Dostępna jest pełna paleta kolorów odmian jednobarwnych oraz liczna grupa dwubarwnych. Nadają się na kwiat cięty.

 • Róże wielokwiatowe, posiadają mniejsze kwiaty, zebrane w kwiatostany. Mogą być pełne lub pojedyńcze. Wszystkie róze tej grupy kwitną obficie, dobrze powtarzają kwitnienie. Wiele nadaję się na kwait cięty.

 • Róże okrywowe, rabatowe, szybko okrywają grunt pokładającymi się pędami, lub rozrastając się przez odrosty korzeniowe. Mają ozdobne liście, kwiaty i owoce. Są odporne na mróz i choroby, nie wymagają dużej pielęgnacji. Nadają się do obsadzania skarp.

 • Róże pnące, są to róże rosnące najsilniej. Wymagają podpór i podwiązywania. Mogą to byś pergole, słupy, kraty na ścianach budynków. Rozróżniamy tutaj róże sztywnołodygowe, wiotkołodygowe, powtarzające kwitnienie, kwitnące tylko raz, ale długo i obficie.

 • Róże parkowe, mają pokrój krzewiasty. Nie wymagają podpór, kwiaty od pojedyńczych do pełnych, przeważnie w ciepłych pastelowych barwach. Są odporne na mróz i choroby. Możemy je sadzić pojedyńczo i w grupach.

Występują również róże pienne ( drzewkowe), które są szczepione na pędzie dzikiej róży, na wysokości około 90 – 140 cm. W postaci drzewkowej występują róże zaliczane do wyżej opisanych pięciu grup.

Róże wymagają gleb żyznych nie podmokłych, słonecznych i niezbyt wietrznych stanowisk. Na glebach bardzo suchych należy pamiętać o podlewaniu, rzadko ale obficie. Róże wielkokwiatowe i wielokwiatowe przycinamy wiosną koło 10-20 cm nad powierzchnią ziemi. Pozostałe odmiany przycinamy nisko tylko pierwszej wiosny po posadzeniu, w następnych latach usuwamy tylko pędy przemarznięte, chore i przecinamy zbytnio zagęszczony krzew. Konieczne jest usuwanie przekwitniętych, suchych kwiatów, przyspieszając w ten sposób powtórzenie kwitnienia.

Idź do góry >>   Zamknij
 
8. Byliny, rośliny na skalniaki
Byliny to rośliny wieloletnie, zimujące w gruncie i wyrastające ponownie każdego roku. Po wydaniu kwiatów i nasion pędy nadziemne jesienią zasychaja. Roślina rozwija się w przyszłym roku z podziemnych części, korzeni, rozłogów, kłącz. Istnieją również byliny zimnozielone, które nie tracą ulistnienia na zimę. Czytaj więcej... >>


Byliny to rośliny wieloletnie, zimujące w gruncie i wyrastające ponownie każdego roku. Po wydaniu kwiatów i nasion pędy nadziemne jesienią zasychaja. Roślina rozwija się w przyszłym roku z podziemnych części, korzeni, rozłogów, kłącz. Istnieją również byliny zimnozielone, które nie tracą ulistnienia na zimę.

Dostępność i wybór bylin jest bardzo duża. Każda z roślin ma swoje wymagania glebowe , stanowiskowe i temperaturowe. W każdym ogrodzie mogą rosnąć byliny, nawet jeżeli występują ekstremalne warunki, bardzo suche, jałowe, podmokłe, zacienione, silnie nasłonecznione. Drzewa i krzewy stanowią ramowy układ ogrodu, natomiast byliny nadają ogrodowi charakter. Występują na rabatch, można sadzić na dużych powierzchniach jako rośliny okrywowe, ogrodzie skalnym, ogrodzie wodnym na powierzchniach obsadzanych w sposób naturalistyczny.

Byliny są roslinami niewymagającymi lecz miejsce ich sadzenia musi być starannie przygotowane, ponieważ będą rosły w tym miejscu co najmniej kilka lat. Należy usunąć chwasty trwałe ( perz, mniszek itd.), głęboko przekopać, oraz dać zastosować nawożenie organiczne lub ziemię kompostową. Byliny możemy sadzić przez cały okres wegetacyjny, najlepszym okresem jest jednak wiosna. Przy sadzeniu późnojesiennym pamiętajmy jednak o zabezpieczeniu roślin na czas zimy przed mrozami i wiatrami. W zależności od siły wzrostu, charakterystycznej dla gatunku i odmiany sadzimy od kilku do kilkunastu roślin na 1 m2.

Zabiegami pielęgnacyjnymi bedą: odchwaszczaniw, podlewanie, usuwanie przekwitłych kwiatostanów i zaschniętych części nadziemnych. Po kilku latach należy rosliny odmłodzić, poprzez usunięcie najstarszych części rośliny, części zamierających i porażonych przez choroby. Rozsadzenie młodych i zdrowych przyrostów.

Idź do góry >>   Zamknij
 
9. Bonsai
Bonsai – sztuka miniaturyzowania drzew lub krzewów, uprawianych w płaskich naczyniach. Proces uprawy polega na specyficznym przycinaniu oraz pielęgnacji roślin. Sztuka uprawy bonsai pochodzi z Chin. Jednak kojarzona jest głównie z Japonią. Zminiaturyzowane drzewa i krzewy występują w ogrodach japońskich. Czytaj więcej... >>

Bonsai – sztuka miniaturyzowania drzew lub krzewów, uprawianych w płaskich naczyniach. Proces uprawy polega na specyficznym przycinaniu oraz pielęgnacji roślin. Sztuka uprawy bonsai pochodzi z Chin. Jednak kojarzona jest głównie z Japonią. Zminiaturyzowane drzewa i krzewy występują w ogrodach japońskich. Uzyskanie doskonałych efektów jest rezultatem wieloletniej pracy. W sztuce uprawy bonsai wyróżnia się różne style, w zależności od kształtowanej korony, pnia oraz pochylenia pnia w stosunku do podstawy. Drzewko bonsai jest żywą rośliną, wymaga ciągłej pielęgnacji, nawożenia, przycinania i podlewania. Wykorzystujemy też narzędzia mechaniczne do utrzymania skarłowacenia drzewka.

Każda roślina jest inna. Przystępując do formowania jej, musimy ją dokładnie poznać. Inspiracji poszukujemy w naturze. Nasze bonsai jest przedstawieniem natury w formie skarłowaciałej. Przystępując do formowania musimy wiedzieć czego chcemy, jak ma wyglądać. Cięcia i pielęgnację przeprowadzamy cierpliwie, dążąc do naszego docelowego wyglądu. Nie robimy nic wbrew naturze. Formowanie bonsai nie podlega recepturom, są to Twoje wolne przemyślenia, zgodne z naturą.

Do uprawy bonsai najlepiej nadają się drzewa długowieczne jak dąb, sosna, cis, grab, świerk, jałowiec. Możemy również wykorzystać każdy krzew i drzewo, zarówno liściaste jak i iglaste. Najlepszym źródłem do pozyskania sadzonek przeznaczonych na bonsai są szkółki i sklepy ogrodnicze. Mamy szansę wyboru drzewka już rozwiniętego, z wyraźnym pokrojem. Wyhodowanie drzewka bonsai z nasion jest procesem dłuższym i bardziej skomplikowanym, gdyż przez parę lat musimy czekać aż nasza sadzonka urośnie.

Proces kształtowania ogrodowego bonsai trwa od kilku do kilkunastu lat. Poddajemy je bardzo intensywnym zabiegom jak skracanie, obcinanie, prześwietlanie czy drutowanie niektórych konarów. Ogrodowe bonsai osiągają wysokości do 3 – 4m. Bardzo ważna jest proporcja naszego drzewka bonsai, a zwłaszcza jego pnia, najczęściej wynosi ona 1:10 do 1 :15, tzn przy 20 cm średnicy pnia przy nasadzie nasze drzewko osiąga około 2 – 3 m. Uformowane, miniaturowe drzewko ma mocne korzenie, zwężający się pień ku górze. Dolna cześć pnia około do 1/2 wysokości jest pozbawiona konarów, natomiast do 2/3 częściowo odsłonięta. Najniższe konary są najgrubsze i najdłuższe, im wyżej tym konary są cieńsze i krótsze.

Sadząc drzewko bonsai w ogrodzie wybierzmy starannie stanowisko. Wybierzmy mu zaciszne miejsce, osłonięte od mroźnych i suchych wiatrów. Stanowisko powinno być na tyle wyeksponowane, aby było widać cały pokrój drzewka. Drzewka uprawiane w pojemnikach, zabezpieczamy na zimę. Zadbajmy o bryłę korzeniową aby nie przemarzła i nie przeschła. Umieszczamy ją w pojemniku drewnianym, wypełnionym korą lub torfem. Bonsai uprawiane z naszych endemicznych drzew zimą trzymamy na zewnątrz, aby zapewnić im zimowy odpoczynek. Nie przenosimy ich do ciepłych pomieszczeń.

Idź do góry >>   Zamknij
 
10. Kwiaty

Text goes here...

Idź do góry >>   Zamknij
 
11. Cebulki kwiatowe
Rośliny cebulowe przekształcają pęd podziemny w organ spichrzowy i przetrwalnikowy. Cebulki mogą być pojedyńcze lub tworzące ząbki. Kwiaty cebulowe w zdecydowanej większości sadzimy jesienią, kwitną wiosną lub latem. Pod koniec lata cebulki wykopujemy, przesuszamy i jesienią ponownie sadzimy.
Czytaj więcej... >>


Rośliny cebulowe przekształcają pęd podziemny w organ spichrzowy i przetrwalnikowy. Cebulki mogą być pojedyńcze lub tworzące ząbki. Kwiaty cebulowe w zdecydowanej większości sadzimy jesienią, kwitną wiosną lub latem. Pod koniec lata cebulki wykopujemy, przesuszamy i jesienią ponownie sadzimy.

Do kwiatów cebulowych należą:

Narcyz (Narcissus L.), należą do rodziny amarylkowatych. Jest to jedna z liczniejszych grup kwiatów, należy do niego kilkadziesiąt gatunków, i duża liczba mieszńców. Klasyfikowane są w 12 grupach. Wymagają gleb żyznych i przepuszczalnych. Mogą pozostawać na jednym miejscu do 10 lat.

Tulipan (Tulipa L.), należą do rodziny liliowatych. Chyba najliczniejsza grupa kwiatów cebulowych, zaliczamy tu około 120 gatunków i 15 000 odmian. Tulipany uprawiane klasyfikowane są w 15 grupach. Rosną na każdych glebach w stanowisku słonecznym.

Krokus (szafran) (Crocus L.), należą do rodziny kosaćcowatych. Należy tutaj ponad 80 gatunków. Są bardzo łatwe w uprawie. Na jednym stanowisku mogą występować nawet do kilkunastu lat. Uprawiane są jako rośliny ozdobne i przyprawowe szafran uprawny(Crocus sativus).

Śnieżnik (Chionodoxa Boiss.), zaliczany jest do rodziny szparagowatych. Należy tu 6 gatunków. Spokrewniny jest z cebulicą (Scilla). Preferują ziemię żyzną, w okresie wiosennym wilgotną, stanowisko słoneczne.

Śniedek (Ornithogalum L), zaliczany jest do rodziny szparagowatych. Należy tu około 150 gatunków. Preferują ziemie żyzne, stanowisko słoneczne.

Szafirek (Muscari Mill.), zaliczany jest do rodziny szparagowatych. Należy tu około 30 gatunków. Bardzo dobrze zimują w gruncie.W polsce uprawiane są: szafirek armeński(Muscari armeniacum Leichtlin ex Baker), szafirek groniasty (Muscari neglectumGuss. ex Ten.), szafirek drobnokwiatowy (Muscari botryoides (L.) Mill.).

Lilia (Lilium L.), zaliczana jest do rodziny liliowatych. Należy tu około 120 gatunków. Większość zimuje w glebie, poza orientalnymi. Do prawidłowego rozwoju cebulki potrzebują przechłodzenia. Lilie symbolizują królewskość, majestat i chwałę.

Hiacynt (Hyacinthus L.), jest jednym z najpopularniejszych kwiatów. Należy do rodziny szparagowatych. Kwitna na przełomie kwietnia i maja. Cebule mogą pozostać kilka lat w ziemi, lecz źle znoszą letnie opady.

Ismena (Hymenocallis), jeden z najbardziej dekoracyjnych kwiatów. Należy do rodziny amarylkowatych. Cebulki bardzo delikatne, sadzimy na wiosnę po ustąpieniu przymrozków. Kwitnie od czerwca do sierpnia. Cebulki wykopujemy już we wrześniu, nawet gdy część nadziemna jest zielona. Bardzo wrażliwe na przymrozki.

Amaraylis (Amaryllis), należy do rodziny amarylkowatych. Uprawiana przede wszystkim jako roślina doniczkowa. Można próbować upraw na stanowiskach słonecznych, ciepłych i osłoniętych od wiatru. Kwitnie do 8 tygodni po posadzeniu. Kwiat duży, na wysokiej łodydze.

Szachownica cesarska (korona) (Fritillaria imperialis L.), należy do rodziny liliowatych. Kwiat duży wzniesiony na wysokiej łodydze, nawet do 1 m, nad kwiatami pęk liści. Kwitnie na przełomie maja i czerwca. Roślina trująca, odstrasza nornice i myszy. Cebule wysadzamy na początku września, gdyż przed zimą muszą się dobrze ukorzenić. Wykopujemy na początku lipca i przechowujemy w piasku lub trocinach. Wrażliwe na uszkodzenia mechaniczne i przesuszenie.

Czosnek olbrzymi (Allium giganteum), należy do rodziny amarylkowatych. Gatunek silnie rosnący, pędy nawet do 1,20 m wysokości. Na końcu pędu kwiat purpurowoczerwony, o średnicy do 12 cm, w formie główki. Całkowicie mrozoodporny, wymaga gleb żyznych, lekko wilgotnych.

Idź do góry >>   Zamknij
 
12. Kłącza i bulwy roślin ozdobnych

Text goes here...

Idź do góry >>   Zamknij
 
13. Trawy ozdobne
Przy planowaniu i urządzaniu ogrodów warto znaleźć miejsce gdzie posadzimy trawy ozdobne. Występują one nie tylko na trawnikach, skalniakach ale są nieodzownym elementem oczek i zbiorników wodnych w ogrodach. Czytaj więcej... >>


Przy planowaniu i urządzaniu ogrodów warto znaleźć miejsce gdzie posadzimy trawy ozdobne. Występują one nie tylko na trawnikach, skalniakach ale są nieodzownym elementem oczek i zbiorników wodnych w ogrodach. Trawy poprzez kształt i kolor liści oraz kwiatostany są piękną ozdobą niejednego ogrodu. Doskonale wpasowywują się o tło ogrodu, stanowią optyczne rozluźnienie ogrodu, kołyszące i szumiące źdźbła oraz kwiatostany nadają egzotyczny wygląd ogrodom. Stanowią doskonałe uzupełnienie wrzosowisk, stwarzając naturalność wyglądu ogrodu.

Są najbardziej wytrzymałymi roślinami w ogrodzie i bardzo dobrze adaptują się do nowych warunków. Wybór traw ozdobnych jest bardzo duży, od niskich wykorzystywanych na skalniakch, poprzez średniej wysokości, aż do bardzo wysokich nawet do 3 m. Nie mają zbyt wygórowanych wymagań glebowych, rosną prawie na każdym stanowisku. Rodzaje traw dobieramy do warunków glebowych i wilgotnościowych zwracając uwagę na mrozoodporność. Bardzo dobrze znoszą okresy suszy. Trawy najbardziej efektywnie wyglądają latem, jesienią i zimą. Przekwitnięte i suschnięte trawy usuwamy wiosną. Robimy to jak najwcześniej, aby nie niszczyć nowych odrostów traw. Aby zapełnić puste miejsca w okresie wiosennym po usunięciu traw, możemy w tym miejscu posadzić rośliny cebulowe kwitnące wczesną wiosną.

Trawy niskie sadzimy z reguły w skalniakach, w grupach lub pojedyńczo. Najpopularniejszymi trawami niskimi są:

Kostrzewa sina (Festuca cinerea Vill.), wyrasta do około 35- 40 cm, tworząc niebieskawe kępki. Jest bardzo wytrzymałą trawą. Najlepiej czuje się na stanowisku słonecznym i przepuszczalnej glebie.

Kostrzewa owcza (Festuca ovina), bardzo niska około 10-20 cm. Ma szaroniebieskie, sztywane liście. Bardzo odporna na mroźne zimy. Lubi gleby suche piaszczyste.

Turzyca włosista brązowa (Carex comans Bronze Form), tworzy kępy do 30 cm wysokości, o wąskich, brązowych, łukowato wygiętych źdźbłach. Bardzo ciekawie wygląda na skalniaku, nad oczkiem wodnym lub można ją uprawiać w pojemnikach.

Imperata cylindryczna RED BARON (Imperata Cylindrica RED BARON), jest niezwykłą trawą o czerwonych źdźbłach, tworzącą kępy o wysokości 30-60 cm. Nadaje się do nasadzeń pojedyńczych, nad oczkami wodnymi i do upraw w pojemnikach.

Trawy średniej wysokości nadają się do nasadzeń pojedyńczych, lub nad oczka wodne. Najpopularniejszymi są :

Mozga trzcinowa (Phalaris arundinacea L.), lubi stanowiska wilgotne, może rosnąć w półcieniu. Wyrasta do wysokości 1,5 m. Trawa silnie korzeniąca się, rozrasta się poprzez rozłogi, z których wykształca pędy wegetatywne i kwiatowe. Silnie ulistniona, źdźbła mocne, gładkie grube.

Trzęślica modra (Molinia caerulea), tworzy zwarte i mocne kępy. Wyrasta do wysokości 1 m. Źdźbła szorstkie i owłosione, w kolorze zielononiebieskim. Kwiatostan zebrany w wiechę, wybarwia się na kolor brunatnofioletowy. Rośnie na glebach wilgotnych, na stanowisku słonecznym lub półcienistym.

Rozplenica japońska (Pennisetum alopecuroides), źdźbła wąskie, lekko wygięte, szarozielone. Tworzy kępy o wysokości około 80 cm. Kłosy delikatne, wyrastają do wysokości około 1m, w kolorze ciemnobrązowym. Wymaga stanowiska słonecznego, osłoniętego od wiatrów. Na zimę wymaga okrywania.

Trawy wysokie:

Trawa pampasowa (Cortaderia selloana), tworzy zwarte kępy o wysokości ponad 1 m. Wytwarza bardzo dekoracyjne kwiatostany w kolorze białym lub różowym. Trudna do utrzymania w naszych warunkach klimatycznych, wymaga bardzo starannego okrycia na zimę.

Miskant olbrzymi (Miscanthus giganteus), trawa bardzo wysoka, nawet do 3 m, bardzo ekspansywna w ogrodzie. Wymaga dosyć dużo miejsca. Nadaje się do nasadzeń pojedyńczych. Wycinamy ją wczesną wiosną, gdyż "śmieci w ogrodzie". Mocne bambusopodobne źdźbła wykorzystujemy jako podpórki do nowo sadzonych roslin.

Miskant chiński (Miscanthus sinensis), tworzy kępy o wysokości do 2 m, źdźbła przewieszają sie łukowo. Obejmuje wiele odmian, o dużej gamie odcieni, np "ZEBRINUS" o źdźbłach poprzecznie prążkowanych lub "VARIEGATUS" o podłużnych pasach na źdźbłach. Lubi stanowiska słoneczne, gleby lekkie. Do nasadzeń pojedyńczych jak i nad oczkami wodnymi.

Idź do góry >>   Zamknij
 
14. Rośliny wodne

Text goes here...

Idź do góry >>   Zamknij
 
15. Nasiona kwatów, warzyw, ziół, traw

Text goes here...

Idź do góry >>   Zamknij
 
16. Nawozy dla roślin

Text goes here...

Idź do góry >>   Zamknij
 
17. Ziemia, kora, torf
Podłoża są ważnym ogniwem w uprawie roslin. Decydują o prawidłowym rozwoju, wzroście i kwitnieniu roślin. W trosce o jak najlepszy rozwój roślin oferujemy podłoża pod poszczególne grupy roślin, a nawet pod poszczeglne rośliny. Czytaj więcej... >>


Podłoża są ważnym ogniwem w uprawie roslin. Decydują o prawidłowym rozwoju, wzroście i kwitnieniu roślin. W trosce o jak najlepszy rozwój roślin oferujemy podłoża pod poszczególne grupy roślin, a nawet pod poszczeglne rośliny.

W naszej ofercie znajdują sie :

 

1. Ziemia uniwersalna do kwiatówto sprawdzone, gotowe podłoże do kwiatów doniczkowych i rabatowych z wyjątkiem roślin wymagających kwaśnego podłoża. Odpowiednio dobrany skład fizyczny i chemiczny zapewnia roślinom dogodne warunki rozwoju i wegetacji. Podłoże uniwersalne wzbogacone jest w łatwo przyswajalne niezbędne dla wzrostu roślin makro i mikro elementy. Odpowiednio dobrana mieszanka składników zapewnia bardzo dobrą pojemność wodną, nie należy jednak dopuszczać do całkowitego wysychania podłoża. Po posadzeniu roślin podłoże nie wymaga nawożenia przez okres 4-6 tygodni.Ma zastosowanie do wszystkich roślin domowych, balkonowych i ogrodowych, a także do drzew oraz krzewów owocowych i ozdobnych. Dostępna jest w opakowaniach 5 l, 10l, 20l, 50l. Kwasowość podłoża pH 5,5-6,5.

2. Ziemia kwiatowa profi-lux to profesjonalne podłoże wyprodukowane z wysokiej jakości torfu wysokiego i najlepszych dostępnych na rynku nawozów używanych do produkcji podłoży. Doskonała do donic, skrzynek i upraw gruntowych. Dostepna jest w opakowaniach 80l, kwasowość pH 5,5-6,5.

 1. 3. Ziemia uniwersalna do kwiatów z osmovitem, to sprawdzone, gotowe podłoże do kwiatów doniczkowych i rabatowych z wyjątkiem roślin wymagających kwaśnego podłoża. Odpowiednio dobrany skład fizyczny i chemiczny zapewnia roślinom dogodne warunki rozwoju i wegetacji. Podłoże uniwersalne wzbogacone jest w łatwo przyswajalne niezbędne dla wzrostu roślin makro i mikro elementy. Odpowiednio dobrana mieszanka składników zapewnia bardzo dobrą pojemność wodną, nie należy jednak dopuszczać do całkowitego wysychania podłoża. Po posadzeniu roślin podłoże nie wymaga nawożenia przez okres 3 miesięcy. Ma zastosowanie do wszystkich roślin domowych, balkonowych i ogrodowych, a także do drzew oraz krzewów owocowych i ozdobnych. Dostepna w opakowaniach 5l, 20 l, o kwasowości pH 5,5-6,5.

 2. 4. Ziemia do iglaków i roślin kwasolubnych jest idealnym podłożem do sadzenia i przesadzania drzew i krzewów iglastych oraz roślin które wymagają podłoża o odczynie kwaśnym. Prawidłowo skonfigurowany skład jak również specyfika mieszanki sprawia, że rośliny łatwo się przyjmują i przy odpowiednim nawożeniu osiągają optymalny wzrost oraz prawidłowe wybarwienie igieł i kwiatów.Ma zastosowanie do iglaków i roślin kwasolubnych: azalii, rododendronów, hortensji, borówki, wrzosów, wrzośców. Dostępna w opakowaniach 20l, 50l, o odczynie kwaśnym pH 4,5-5,5.

 3. 5. Ziemia do trawników służy do zakladania i regeneracji trawników. Zawiera nawozy z domieszką żelaza, powodując mocniejszy wzrost oraz wybarwianie się trawników, zapobiega rozwojowi mchu. Dostepna jest w opakowaniach 50l. Odczyn ziemi pH 5- 6.

 4. 7. Ziemia do wysiewu z włóknem kokosowym to sprawdzone, wieloskładnikowe, podłoże przeznaczone specjalnie do wysiewu i pikowania sadzonek, wysiewu nasion, sadzenia bulw i cebulek roślin. Odpowiednio dobrany wyjątkowy skład chemiczny zapewnia roślinom sprzyjające warunki intensywnego rozwoju, wspomaga przyśpieszenie kiełkowania, utrzymuje strukturę podłoża sprzyjającą natlenieniu systemu korzeniowego. Należy utrzymać stałą wilgotność podłoża. Po posadzeniu roślin podłoże nie wymaga nawożenia przez okres około 3-4 tygodni. Dostępna w opakowaniach 5l, 20l, o odczynie pH 6-7.

 5. 8. Torf ogrodniczy służy do do sporządzania podłoży oraz jako dodatek przy sadzeniu roślin kwasolubnych, dostarcza próchnicę. Dostępny w opakowaniach 5l, 20l, 50l, 80l, o odczynie kwaśnym pH 3,5-4,5.

 6. 9. Substrat torfowy pH 5,5-6,5 wyprodukowany z torfu wysokiego. Dzięki swojej unikalnej strukturze doskonale gromadzi wodę, zachowując przy tym doskonałe własności do wzrostu roślin. Stosowany jako dodatek do innych podłoży poprawia ich własności powietrzne, wodne, wzbogaca w próchnice i powoduje przyśpieszenie wzrostu roślin. Znakomite podłoże do wysiewu i wzrostu większości roślin ozdobnych i warzywnych, z wyjątkiem z wyjątkiem roślin wymagających kwaśnego podłoża. Nadaje się również dla roślin balkonowych i doniczkowych. Po wysadzeniu nawozić zgodnie z wymaganiami danej rośliny, ogólnie dostępnymi nawozami.Słuzy jako dodatek spulchniający w uprawach ogrodowych i doniczkowych oraz jako gotowe podłoże do upraw kwiatów i warzyw. Dostępny w opakowaniach 5l, 20l, 50l, 80l.

 7. 10. Ziemia do pelargonii i roślin balkonowych to sprawdzone, wieloskładnikowe podłoże przygotowane specjalnie do pelargonii i innych roślin balkonowych. Odpowiednio dobrany skład zapewnia roślinom dogodne warunki rozwoju i wegetacji, pozwalając osiągnąć piękne kwiatostany. Podłoże wzbogacone jest w wspomagające rozwój roślin mikro i makroelementy. Odpowiednio dobrana mieszanka składników w tym obecność perlitu i keramzytu, zapewnia roślinom utrzymanie odpowiedniej wilgotności i napowietrzenie podłoża. Po posadzeniu roślin podłoże nie wymaga nawożenia przez okres 3-4 tygodni. Kwasowość pH 6-7.

 8. 11. Kora mielona o granulacji 0-20 mm, oraz 0 – 60 mm wykorzystywana jest do poprawy właściwości fizycznych i chemicznych gleby. Przeznaczona jest do stosowania na wszystkie rodzaje gleb. Na glebach ciężkich, poprawia ich zdolności przewietrzania, a na glebach lekkich zwiększa możliwości zatrzymania wody i uzyskania pożądanej struktury. Stosowana jest również w ogrodach, gdzie oprócz poprawienia struktury gleby zapobiega jej wysychaniu, porastaniu chwastów oraz przemarzaniu roślin. Dostępna w opakowaniach 80l.

 9. 12. Ziemia dla wymagających roślin jak:

  - dla palm, juk, dracen i innych zielonych w opakowaniach 5l.

  - do paproci w opakowaniach 5 l.

  podłoże do storczyków w opakowaniach 5 l.

  - do kaktusów w opakowaniach 3 l.

 10. 13. Dodatki do podłoży jak :

  keramzyt w opakowaniach 2l, 5l, 20l, 50l. Stosowany jako drenż pod rośliny oraz jako warstwa dekoracyjna.

  perlit w opakowaniu 1l, służy do spulchniania i napowietrzania podłozy.

Idź do góry >>   Zamknij
 
18. Znicze
Zapraszamy również po znicze. W celu zapewnienia dużego wyboru zniczy, nawiązaliśmy współpracę z największymi producentami zniczy z woj. małopolskiego. Nasza oferta obejmuje znicze nie tylko standartowe ale również świąteczne na Wielkanoc, Boże Narodzenie. Posiadamy znicze zalewane jak i z wkładami. Oprócz zniczy oferujemy pełną gamę wkładów parafinowych i olejowych. Czytaj więcej... >>


Zapraszamy również po znicze. W celu zapewnienia dużego wyboru zniczy, nawiązaliśmy współpracę z największymi producentami zniczy z woj. małopolskiego. Nasza oferta obejmuje znicze nie tylko standartowe ale również świąteczne na Wielkanoc, Boże Narodzenie. Posiadamy znicze zalewane jak i z wkładami. Oprócz zniczy oferujemy pełną gamę wkładów parafinowych i olejowych.

Idź do góry >>   Zamknij

 

1. Drzewa i krzewy iglaste
2. Drzewa liściaste
3. Krzewy liściaste
4. Drzewka i krzewy owocowe
5. Rośliny wrzosowate
6. Pnącza
7. Róże
8. Byliny, rośliny na skalniaki
9. Bonsai
10. Kwiaty
11. Cebulki kwiatowe
12. Kłącza i bulwy roślin ozdobnych
13. Trawy ozdobne
14. Rośliny wodne
15. Nasiona kwatów, warzyw, ziół, traw
16. Nawozy dla roślin
17. Ziemia, kora, torf
18. Znicze1. Prawie wszystko o magnolii "SUSAN"
2. Jukka piękna bylina ogrodowa

3. Róże królowe ogrodu.

4. Pnącza świata cz. 1.
5.
Pnącza świata cz.5

Czytaj więcej na: www.ogrodjanka.blogspot.com“Bardzo fachowa obsługa i bogata oferta, do tego przystępne ceny. Gorąco polecam!”
Józek K.
“Bardzo częstko odwiedzam sklep, zarówno po większe jak i mniejsze zakupy, zawsze wychodzę zadowony.”
Sąsiad
“Duży wybór, fachowa obsługa i wszystko w bardzo przystępnej cenie! Godne polecenia w 100%!. ”
Małgorzata W.